czwartek, 30 listopada 2017

ANDRZEJKI

Koniec listopada to czas magiczny. Nie ma chyba osoby, która nie byłaby ciekawa co spotka ją w nadchodzącym nowym roku. Postanowiliśmy wywróżyć co dobrego czeka nas w 2018 roku.

Na wtorkowych zajęciach Muzyka dla Smyka zaciekawieni sprawdzaliśmy kim dzieci zostaną w przyszłości. Wylosowane zawody, ku uciesze wróżki, przypadły dzieciakom do gustu. Zagraliśmy wspólnie w grę "Plansza przyszłości". Każdy rzut kostką zbliżał uczestników ku ich przeznaczeniu. Wróżba "Losowanie kolorów" podpowiadała dzieciakom na co muszą uważać, dlatego skupieni i z powagą wysłuchali przestróg na przyszłość. Losowanie "sznurków szczęścia" odbyło się przy akompaniamencie cichych pomruków szeptanych próśb "oby najdłuższy, oby najdłuższy". Od rozmiaru sznurka zależał bowiem ogrom szczęścia w przyszłym roku. "Kwiatowa wróżba" dostarczyła wszystkim sporo radości, kiedy zaciekawieni sprawdzaliśmy jaka przepowiednia kryje się pod obrazkiem róży, lilii, storczyka czy chryzantemy. Nie mogło zabraknąć najpopularniejszej chyba wróżby - zabawy z kubkami.


Równie wesoło i fantastycznie bawiliśmy się z grupą maluszków z Przedszkola "Bajka". "Plansza przyszłości" oraz "Tablica prezentów" sprawiły, że kostka przechodziła z rąk do rąk w iście magicznym tempie. Każdy przedszkolak chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości i przede wszystkim wylosować prezent, który najpewniej znajdzie już niebawem na początku grudnia, w swoim bucie. Ponieważ Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy całkiem niedawno, postanowiliśmy wykorzystać wspomnienie o tym święcie i pobawić się w najpopularniejszą misiową zabawę. Jak na Andrzejki przystało w naszej wersji nie spał Stary Niedźwiedź, a była to Nasza Wiedźma. Śmiechom i radości nie było końca. Każdy chciał być Starą Wiedźmą. O tym, że dzieciakom wspólne przewidywanie przyszłości przypadło do gustu może świadczyć fakt, że każdy malec wróżbę z ilustracją przyszłego zawodu schował skrzętnie do kieszeni i zabrał do domu, by pochwalić się rodzicom swoją wywróżoną profesją. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz