środa, 30 stycznia 2013

Ferie z Zuźką D. Zołzik

Kontynuujemy cykl spotkań z Zuźką D. Zołzik. Tym razem wybraliśmy się z naszą bohaterką na wieś. Zdaniem dzieci najzabawniejsza była przygoda z kurczakami. Efektem spotkania są prace wykonane z masy solnej.







wtorek, 29 stycznia 2013

W czym na bale w karnawale

Czwartkowe spotkanie z Zuźką D.Zołzik rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu książki o jej przygodach. Po rozmowie o tradycjach związanych z zapustami dzieci zaprojektowały i wykonały karnawałowe maski.

 








poniedziałek, 28 stycznia 2013

Zimowe opowieści

23. 01 odwiedziły nas maluchy z przedszkola "Patryk". Dzieci uwielbiają zimowe zabawy, dlatego z przyjemnością wysłuchały fragmentu książki "Krecik i bałwanek". Z rolek, bibuły i plasteliny wykonały śliczne bałwanki. 



 

czwartek, 24 stycznia 2013

Ferie w bibliotece

Rozpoczęliśmy cykl zajęć z Zuźką D. Zołzik. Wspólną zabawę poprzedziło czytanie książki pt."Katastrofa morska" B. Park. Wykorzystując farby, sznurek i watę dzieci wykonały statki morskie tak jak bohaterowie przeczytanej książki.








SZANOWNI CZYTELNICY !!!
W 2012 roku zebraliśmy do skarbon Stowarzyszenia Przyjaciół MBP  8. 260 zł. 
Dzięki waszej hojności zakupiliśmy do biblioteki   
365 książek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

                                                                                     

wtorek, 22 stycznia 2013

Dzień Dziadka

Ostatnie przed feriami zajęcia "Plastyki dla smyka" poświęciliśmy naszym dziadkom. Dzieci słuchając fragmentów opowiadania "Cukierek dla dziadka Tadka" Ivony Brezinovej, wykonały portret dziadka techniką origami.








sobota, 19 stycznia 2013

Powstanie Styczniowe w literaturze i malarstwie polskim

Polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu wybuchło 22 stycznia 1863 r., trwało do jesieni 1864. Było największym polskim powstaniem narodowym. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono około 1200 bitew i potyczek. Mimo początkowych sukcesów zakończyło się klęską powstańców, z których kilkadziesiąt tysięcy zostało zabitych w walkach, blisko tysiąc straconych, około 38 tysięcy skazanych na katorgę lub zesłanych na Syberię a około 10 tysięcy wyemigrowało.Po upadku powstania kraj pogrążył się w żałobie narodowej. Powstanie odbiło się szerokim echem w sztuce polskiej.


 
                         Jacek Malczewski, Na etapie (Sybiracy)

                        Maksymilian Gierymski, Powstaniec z 1863 roku


                     Artur Grottger, Kucie kos


                    Artur Grottger, Żałobne wieści

                     Tadeusz Ajdukiewicz, Obóz powstańców w lesie

                   Józef Chełmoński, Epizod z powstania 1863 r.

                   Jan Matejko, Rok 1863 - Polonia

                   Jacek Malczewski, Sybirak (z cyklu Sybiracy)

czwartek, 17 stycznia 2013

Przedszkole "Patryk" w bibliotece

Z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziły nas 3-latki z przedszkola "Patryk". Dzieci opowiadały za co kochają swoich dziadków i wysłuchały opowiadania pt. "Zaczarowana babcia". Bawiły się przy układaniu wierszowanych życzeń i malowały portret, który w zależności od strony patrzącego przedstawia babcię lub dziadka.






piątek, 11 stycznia 2013

Upominek dla babci

Zbliża się Dzień Babci, dlatego "smyki z plastyki" przygotowały oryginalne prezenty. Dzieci wykonały "tęczowe wycinanki", z których następnie wyczarowały piękne obrazki dla swoich babć. Upominki wykonane przez wnuki  sprawią na pewno ogromną radość każdej babci.






Dzień Jeża

Dziś odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Patryk. Tematem naszego spotkania był dzień jeża, który obchodzony jest 10 listopada. Rozmawialiśmy...